بیشتر لوله های فرسوده آب در روستاهای شهرستان دلیجان تعویض شد.

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
سه‌شنبه, 12 مارس, 2019 - 08:35

بیش از 12 هزار و 200 متر از لوله های فرسوده در 15 روستای شهرستان دلیجان تعویض شده است .

مدیر امور آبفار شهرستان دلیجان در این رابطه گفت : در سال 97 بخش هایی از شبکه توزیع آب و خطوط انتقال آب فرسوده در روستاها شناسایی و نسبت به تعویض آنها اقدام شد

وی گفت : عمده لوله های فرسوده آب در روستاهای این شهرستان تعویض شده و با این اقدام از هدر رفت آب  جلوگیری  به عمل آمد.

مهدی ابراهیمی اضافه کرد : 2100 متر خطوط انتقال آب جدید در دو روستای جوشق و راونج اجرا شد و برای تامین آب مورد نیاز مردم روستاهای سینقان ، زر و جوشق 3 حلقه چاه در سال 97 حفر گردید.

وی ادامه داد : از دیگر پروژه های انجام شده برای تامین آب روستاهای دلیجان در سال 97 ، میتوان به ساخت 3 باب مخزن ذخیره آب در روستاهای راونج ، کروگان و خاوه  و همچنین تجهیز چاه مجتمع آبرسانی لاران و ریجان و روستای جوشق  اشاره کرد .

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلیجان بیان کرد : احداث دو تصفیه خانه آب در روستاهای راوه و دو دهک و لایروبی قنوات در روستاهای قوچک ، مزوش رباط ترک و قالهر از دیگر اقدامات انجام شده می باشد.

مهدی ابراهیمی کمک خیرین برای تامین آب روستاها را اقدام مهم سال 97 عنوان کرد و گفت : با کمک خیرین به مبلغ 4940 میلیون ریال حدود 2050 متر لوله خریداری شده است و کمک هزینه نصب دو مخزن ذخیره آب و همچنین کمک به حفر دو چاه برای تامین آب روستاهای شهرستان انجام شد.

وی با قدردانی از کمک های خیرین محترم شهرستان برای تامین آب مردم ، اظهار امیدواری کرد این سنت پسندیده که برگرفته از رفتار و منش  امیرالمومنین حضرت علی (ع) بوده است در جامعه رواج بیشتری داشته باشد.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است